Zastanawiacie się nad tym, czym w ogóle w takich kurortach, znajdujących się nad Bałtykiem, można znaleźć miejsca idealne na spacer? Okazuje się, że nie ma z tym najmniejszego problemu. Wystarczy, że zarezerwujemy nocleg w Chłopach, a szybko przekonamy się, jak mamy wiele możliwości do zwiedzania nie tylko tego zabytkowego kurortu, ale i również okolicznych miejscowości.

Na pewno pierwszym kierunkiem, jaki należy obrać po przyjeździe do Chłopów, jest tutejsza plaża. Z powodzeniem możemy zatem stwierdzić, że tutaj mamy do czynienia z jedną z najpiękniejszych plaż w całej Polsce. Wyróżnia się ona przede wszystkim tym, że jest niezwykle szeroka oraz piaszczysta. Zatem nawet podczas sezonu wakacyjnego można znaleźć bez problemu dość ustronne miejsce. Natłok na tej plaży nie jest praktycznie zjawiskiem spotykanym, więc kurort cały uchodzi za niezwykle spokojny.

W pierwszej kolejności możemy wybrać się na przykład na zachód. Tam dotrzemy najpierw do urokliwej miejscowości, jaką jest Sarbinowo. Natomiast później dotrzemy do Gąsek, kurortu, w którym znajduje się słynna latarnia morska. Szczególnie jednak w Sarbinowie będziemy mieli okazję znaleźć wiele rozmaitych zabytków, a dokładniej domów, wybudowanych techniką szachulcową. Świadczy to o tym, iż faktycznie kiedyś tak żyli rybacy, którzy na co dzień zajmowali się połowami ryb, a nie turystyką, jak to odbywa się dzisiaj.

Inną trasą na spacery w Chłopach jest między innymi wybranie się plażą do Mielna. W tym celu powinniśmy się udać w kierunku wschodnim. Oczywiście Mielno jest całkiem znaną miejscowością, w której wypoczywa dużo turystów szczególnie z zachodnich stron Polski. Jednocześnie można powiedzieć, że tutaj największą atrakcją jest oczywiście Jezioro Jamno. Dzięki niemu możemy skorzystać z wielu sportów wodnych. Osoby, które lubią tego typu wycieczki na pewno będą bardzo zadowolone. Pozostaje jeszcze stwierdzić, że w każdej chwili możemy także wybrać się na zdecydowanie dłuższe wycieczki rowerowe. Dzięki czemu nasz zasięg kurortów, jakie będziemy mieli okazję zwiedzić, zdecydowanie się zwiększy. Ku temu nie ma najmniejszych wątpliwości.