Duszniki Zdrój to piękne miasto województwa dolnośląskiego, położone w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Dorzecze oddziela Góry Orlickie od Gór Bystrzyckich. Wakacje tu pozwolą nam poznać atrakcyjne i ciekawe tereny Ziemi Kłodzkiej. Stanowi doskonałą bazę wypadową do wielu fascynujących miejsc. W okolicy możemy odwiedzić masę zabytkowych i ciekawych punktów. Z pewnością spędzimy tutaj miło letni czas.

W mieście znajdziemy liczne ośrodki wczasowo-wypoczynkowe. Do wyboru mamy także hotele, pensjonaty oraz apartamenty. Możemy decydować się na pobyt w domku letniskowym lub kwaterze prywatnej. Znajdziemy tu także schroniska i sanatoria. Szeroka baza noclegowa zawiera także kempingi oraz pola namiotowe. Wiele obiektów świadczy usługi lecznicze i rehabilitacyjne oraz spa&wellness. Z pewnością znajdziemy miejsce, które sprosta naszym oczekiwaniom, zaś cały zbiór noclegów możemy znaleźć w internecie, co znacznie ułatwi nam ten ważny wybór.

Park Narodowy Gór Stołowych mieści się w północno- zachodniej części Polski. Obejmuje teren Sudetów Środkowych. Park powołano w 1993 roku, na miejsce wcześniejszego Stołowogórskiego Parku Krajobrazowego. Góry wyróżniają się unikalną rzeźbą terenu, tworzą charakterystyczne rozległe płaszczyzny zrównań i wznoszące się urwiste ściany. Liczne szlaki piesze zaprowadzą nas do niezwykłych miejsc. Warto odwiedzić między innymi: Skały Puchacza, Skalne Grzyby i Radkowskie Skały, skalne miasto w Szczelińcu Wielkim oraz labirynty Błędnych Skał w masywie Skalniaka.

Muzeum Papiernictwa mieści się przy ulicy Kłodzkiej. Powstało w 1968 roku, w budynku XVII- wiecznego starego młyna papierniczego. Obiekt jest umiejscowiony nad Bystrzycą Dusznicką, charakteryzuje się tym, że jest oficjalnie zaliczany do pomników historii naszego kraju. Jego architektura przedstawia wiele elementów specyficznych, zobaczymy tutaj między innymi dach kryty gontem, zakończony szczytem wolutowym. Co ciekawe, tradycja papiernictwa na Dolnym Śląsku sięga do czasów średniowiecza. Muzeum pokaże nam między innymi kolekcję arkuszy papierów barwionych i z filigranami, historyczne paszporty oraz liczne maszyny wykorzystywane do produkcji oraz w drukarstwie i introligatorstwie. Obiekt stanowi cenny element techniki.