Wybierając bazę noclegową w Korbielowie natrafiamy na szeroki wachlarz możliwości. Można wybierać między domkami, apartamentami, pokojami gościnnymi, agroturystyką lub schroniskami (kliknij tu). Uzależnione to jest za każdym razem od naszych możliwości finansowych, oczekiwań czy ilości osób, które zamierzają skorzystać z atrakcyjnego wypoczynku w Korbielowie. Do dyspozycji mamy około 30 pensjonatów funkcjonujących przez cały rok kalendarzowy, w zależności od upodobań turystycznych podróżujących. Są to pensjonaty prywatnych właścicieli, którzy zamieszkują w nich na co dzień i dbają o wysoki standard, unowocześniając systematycznie oraz wykonując potrzebne remonty. Nie spotkamy w Korbielowie bazy noclegowej zaniedbanej lub nie spełniającej wszelkich wymogów sanepidu.

Poleca się Gazdówkę „Pod Pstrągiem”, Pensjonat Ela, Gościniec „Nad Potokiem”, pensjonaty: „Irena”, „Koliba”, „Nad Wodospadem”, „Panorama” oraz inne. Wyszukiwarka internetowa zaproponuje znacznie więcej pensjonatów. Ponadto można skorzystać z domków: „Domek Arka”, „Biela Farma”, „Na Borach”, „Willa Podgórska” oraz inne. Do dyspozycji turystów zostały oddane również dwa schroniska, otoczone niezwykłą przyrodą. Poleca się je głównie grupom wycieczkowym: Schronisko PTTK Hala Miziowa oraz Schronisko PTTK Chata Baców. Z tych miejsc korzystają wędrowcy górscy, którzy potrzebują odpoczynku na swoim szlaku.

Wysoki poziom zachowuje również gastronomia Korbielowa (kliknij tu). Można posilić się w małych barach, jak również wykwintnych restauracjach, zaś ceny menu są przystępne i dostosowane do możliwości podróżnych. Z pysznej kuchni słynie karczma Smrek, restauracja „U Kuby”, karczma „Pod Borami”, „Stara Karczma”, restauracja „Vesta”, karczma „Szczyrbok”, zaś sezonowo czynna jest restauracja „Koliba”. Zaletą miejscowości są również dostępne pizzerie, więc swój głód zaspokoją również łasuchy, którzy rozmiłowani są w tym włoskim daniu. W Korbielowie proponują m. in. pizzerię „De Marco”.

Doskonała baza noclegowa i pyszna gastronomia są podstawą dobrego wyjazdu, jednak ważne są również atrakcje, których jest pod dostatkiem. Na uwagę zasługuje flora i fauna Korbielowa. Na miejscu można poznać ciekawy świat zwierząt, jednak trzeba zachować ostrożność przed wilkami, niedźwiedziem brunatnym, rysiami czy lisami. Atrakcją miejsca, często proponowaną w gastronomii są pstrągi potokowe. Na szlakach można również spotkać głuszca oraz inne zwierzęta, które są bardzo ciekawe szczególnie dla najmłodszych podróżników. Nie ma więc takiego miejsca Korbielowa czy też takiej przestrzeni, w której odkrylibyśmy nudę bądź brak jakości. Każdy kąt małej wioski zachwyca, interesuje swoją niezwykłością, co powoduje, że raz przybyły turysta powraca w to miejsce przez następne lata. Zaszczytem dla naszego kraju jest móc oferować odpoczynek letni oraz zimowy właśnie w Korbielowie.