Osoby, które zaplanowały sobie urlop na Pomorzu, powinny zdecydowanie uwzględnić w swoich planach także i malowniczy Słupsk – miasto powiatowe położone niedaleko Ustki i Łeby, znanych kurortów wypoczynkowych.

Słupsk to miasto o bardzo długiej historii, o czym świadczą chociażby liczne zabytki. Tym razem chcielibyśmy Wam przybliżyć nieco zabytki sakralne w Słupsku. Bez wątpienia warto odwiedzić kościół pw. NMP Królowej Różańca Świętego. Ten znany w Słupsku kościół to obiekt, który pochodzi z XIII wieku. Kościół utrzymany jest w stylu gotyckim, mimo że w późniejszych latach budynek był przebudowywany. W tej chwili wewnątrz kościoła można podziwiać gotycką grupę pasyjną, interesującą ambonę z epoki baroku oraz współczesne witraże w oknach. Jako ciekawostkę można dodać, że wieża kościoła jest odchylona od pionu o ok. 0,9 m.

Innym interesującym zabytkiem sakralnym w Słupsku jest kościół św. Jacka. Także i tym razem mamy do czynienia z zabytkiem gotyckim, który już na pierwszy rzut oka zachwyca swoją architekturą. Kościół został wybudowany w XV wieku. W tamtym okresie był to typowy przykład architektury gotyckiej. W XVII wieku kościół św. Jacka w Słupsku został przebudowany wewnątrz – od tego czasu jego wnętrze utrzymane jest w bardziej ozdobnym stylu barokowym. Do tej pory w środku można obejrzeć wiele zabytków typowo barokowych – na uwagę zasługują przede wszystkim zabytkowe organy.

Ze względów historycznych ciekawym zabytkiem jest kościół św. Ottona w Słupsku. Warto zaznaczyć, że chodzi o pierwszy kościół katolicki w tym mieście, którego budowa dała początek pierwszej słupskiej parafii rzymskokatolickiej. Co ciekawe, aż do 1945 roku kościół św. Ottona był jedyną katolicką świątynią w mieście. W tej chwili jest to kościół klasztorny. Budynek powstał w XIX wieku i jak nietrudno się domyślić, jest bardzo dobrze zachowany. Osoby zainteresowane zabytkami o charakterze sakralnym koniecznie powinny go odwiedzić.

Atutem Słupska są nie tylko liczne zabytki sakralne i świeckie, ale również rozbudowana i nowoczesna baza noclegowa (). Osoby, które chcą zarezerwować noclegi w Słupsku, mogą bez problemu znaleźć oferty o dobrym standardzie oraz odpowiadające ich indywidualnym możliwościom finansowym. W Słupsku można nocować zarówno w hotelach, jak i pensjonatach, nowoczesnych apartamentach i kwaterach prywatnych.