Myślenice to piękne miasto województwa małopolskiego, należące do aglomeracji krakowskiej. Miejscowość znajdziemy tylko 30 km od stolicy Małopolski. Warto więc udać się na miłą wycieczkę, odwiedzając tę okolicę. Są położone nad rzekami: Raba i Bysinka. Zlokalizowane pomiędzy wzgórzami, zachwycają nie tylko pięknymi zabytkami. Na turystów czeka wiele atrakcji.

Szeroka baza noclegowa oraz znakomite punkty gastronomiczne sprawią, że pobyt będzie przyjemny i niezapomniany. Co warto zobaczyć w Myślenicach? Znajdziemy tutaj ciekawe Muzeum Regionalne „Grecki Dom”. Placówka mieści się w pochodzącym z XVII wieku zajeździe. W Muzeum poznamy historię ziemi myślenickiej, dowiemy się co nieco na temat „złotego wieku” oraz o czasach II wojny światowej. Zobaczymy pamiątki związane z Mikołajem Rejem, poznamy kulturę oraz tradycję mieszkańców. Wystawa przedstawia dwie społeczności, które zamieszkują te ziemie: Górali oraz Krakowiaków. Wycieczka do muzeum z pewnością pozwoli nam poczuć klimat miasta i okolic. Poznamy ciekawe obrzędy ludowe oraz miejscową twórczość artystyczną. Koniecznie odwiedźmy to niesamowite miejsce.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku nie będą narzekać na nudę w Myślenicach {więcej informacje na stronie Wikipedii – szczegóły}. Centrum Sportu i Rekreacji udostępnia między innymi: halę widowiskowo-sportową, siłownię, klub fitness, saunę oraz strzelnicę. W mieście możemy skorzystać z licznych ścieżek rowerowych. To także doskonałe miejsce do spacerowania lub biegania. Dla najmłodszych turystów znajdzie się nie jeden plac zabaw czy też park. Szczególnie atrakcyjne noclegi {więcej Myślenice w serwisach Meteora – rezerwacje}, Myślenice oferują właśnie osobom aktywnym. Baza noclegowa jest dobrze zorganizowana.

W mieście funkcjonuje wiele obiektów mogących pochwalić się szerokim zapleczem sportowo-rekreacyjnym. Znajdziemy także cenne i zabytkowe miejsca. Niewątpliwie warto udać się na Rynek. Plac w kształcie prostokąta jest otoczony długimi pierzejami. Nieopodal mieści się kościół p. w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Warto odwiedzić także fontannę „Tereskę” z końca XIX wieku. Myślenice są miastem przyjaznym dla turystów. Panuje tutaj doskonała atmosfera. Nie bez powodu coraz więcej gości odwiedza właśnie tę miejscowość. Szeroka baza noclegowa zapewnia wygodę i wspaniały klimat przez cały pobyt.