Jeśli jeszcze nie odkryliśmy pięknego i ciekawego regionu, jakim jest Podkarpacie, koniecznie trzeba to nadrobić. Możemy zacząć od Przemyśla – najstarszego ośrodka w województwie. Miasto istniało już w X wieku. Wielokulturowość, długa i bogata historia, mnóstwo zabytków – w Przemyślu znajdziemy wiele interesujących pomysłów na spędzenie letniego czasu. Poznawanie miasta z pewnością dostarczy nam wiele ciekawych wrażeń estetycznych. Zróżnicowana architektura bez wątpienia zaskoczy nas niejednokrotnie.

Co warto zobaczyć w Przemyślu?

Rzeka San dzieli miasto na dwie części. Okolice różnią się nieco architekturą, historią oraz kulturą. Z pewnością po obu stronach rzeki znajdziemy fascynujące zabytki. Dzielnicę Zasanie znajdziemy po lewej stronie Sanu. Warto tutaj zobaczyć: synagogę, cerkiew bazylianów pw. Matki Bożej Bolesnej oraz kościół salezjanów. Piękne obiekty sakralne różnią się znacznie i z pewnością dostarczą nam moc wrażeń.

Neogotycki kościół salezjanów to wyjątkowa budowla. Ciekawym elementem jest bez wątpienia nawa główna, która posiada posadzkę z dwunastoma figurami gwiezdnego zodiaku. Zobaczymy tutaj także symbole swastyki buddyjskiej, które oznaczają „szczęście, powodzenie”.

Zamek Kazimierzowski został wybudowany za panowania Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Pierwotna budowla reprezentowała styl gotycki. Niewiele elementów z tego okresu przetrwało. Współcześnie możemy podziwiać jedynie bramę wyjazdową zwieńczoną ostrym łukiem. Ważnym aspektem jest niewątpliwie ciekawa lokalizacja obiektu. Budowla mieści się na Wzgórzu Zamkowym, co nadaje jej specyficzny klimat. W Zamku zachowały się także dwie baszty – północna i wschodnia. Obecnie w obiekcie mieści się Przemyskie Centrum Kultury i Sztuki. Stare mury kryją także teatr „Fredreum”.

Przemyśl to wyjątkowe miasto. Warto tutaj przyjechać, aby poczuć ciekawy klimat bardzo starego miasta. Zabytkowe i cenne miejsca czekają na nas na każdym kroku. Z pewnością przekonamy się o tym podczas pierwszego spaceru po Przemyślu.

Miasto jest otwarte dla turystów. Funkcjonują tu liczne pokoje gościnne. Znajdziemy tutaj także przemyskie hotele oraz pensjonaty. Baza noclegowa jest bogata i dobrze zorganizowana. Pobyt w Przemyślu z pewnością będzie fascynującą przygodą, która zapadnie w naszej pamięci na długo.