Czysta plaża, dostęp do wód Morza Bałtyckiego i jeziora Bukowo, a od 2007 roku także status uzdrowiska sprawiają, że do Dąbek – miejscowości w województwie zachodniopomorskim – co roku przyjeżdża wiele grup kolonijnych, a także indywidualnych turystów. Mimo, że Dąbki nie są duże, żaden turysta nie będzie mógł narzekać na nudę, ponieważ nie brakuje tu możliwości spędzenia czasu wolnego. Do dyspozycji przyjezdnych są między innymi liczne ścieżki piesze i rowerowe. Atrakcją miejscowości jest tutejsza plaża – to miejsce, na którym w okresie letnim gromadzą się turyści. Plaża charakteryzuje się nie tylko złocistym piaskiem i strzeżonym kąpieliskiem, ale także tym, że jest bardzo czysta – wyróżnia się na tle innych miejscowości. Mimo, że Dąbki to nieduża wieś, nie brakuje w niej lokali gastronomicznych, smażalni ryb, a także miejsc, w których można kupić pamiątki znad morza. Dobrym pomysłem na poznanie części pomorskiej historii jest obejrzenie XIX wiecznych chat – w tamtym okresie większość budynków wyglądała podobnie a do dziś zachowały się tylko trzy z nich.

Jezioro Bukowo to miejsce, które przyciąga nie tylko turystów spędzających czas w Dąbkach, lecz również w pobliskich okolicach. Liczne atrakcje sprawiają, że nad jeziorem można spędzić cały dzień – chociażby pływając rowerkiem wodnym lub łódką, trenując swoje umiejętności na desce windsurfingowej bądź pływając po jeziorze statkiem wycieczkowym Milka. Miejscowe szlaki turystyczne to Koszaliński Szlak Nadmorski, Szlak Rezerwatów, Szlak Wiatraków, a także Szlak Zabytków Średniowiecza. Ścieżki te są chętnie uczęszczane zarówno przez turystów lubiących spacery jak również tych preferujących jazdę rowerem.

Darłówko to pobliska miejscowość, gdzie również można znaleźć atrakcje, które spodobają się całej rodzinie. Dziewiętnastowieczna latarnia morska i park wodny są punktami chętnie odwiedzanymi przez wczasowiczów. Ciekawą atrakcją jest także tamtejszy park linowy, w którym do pokonania są przygotowane różne trasy – dla dzieci, o średnim poziomie trudności, a także trudne, przeznaczone dla starszej młodzieży oraz dorosłych. Decydując się na wypoczynek warto wcześniej pomyśleć o zakwaterowaniu. Każdy kto szuka noclegu nad morzem ma świadomość, że baza noclegowa większości letnisk jest duża i raczej zróżnicowana. Podobnie mają Dąbki. Noclegi można znaleźć za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych, gdzie reklamują się tamtejsze pensjonaty, wille i ośrodki wczasowe. Bogata oferta noclegowa z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego turysty.