Łódź jak przystało na jedno z największych miast w Polsce, oferuje turystom dużo zabytków oraz atrakcji. Odwiedzający je ludzie mogą zarówno liznąć trochę historii i kultury, jak i spędzić czas całkiem aktywnie. Wszystko zależy jedynie od naszych predyspozycji i gustu. Jako miasto z bogatą historią, silnie związaną z przemysłem, Łódź obfituje w zabytki o takim właśnie charakterze. Do najważniejszych fabryk zaliczyć należy z pewnością Białą Fabrykę (utrzymaną w klasycystycznym stylu), Księży Młyn (zespół fabryczny włókienniczych i pochodnych budynków z XIX wieku, powstały na miejscu dawnej młyńskiej osady należącej do księdza proboszcza) czy też Manufaktura – dawny pałac Izraela Poznańskiego, który dziś funkcjonuje jako jedno z największych i najnowocześniejszych centrów handlowych w Europie.

W Łodzi znajdziemy także bez problemów atrakcje i miejsca, gdzie spędzimy aktywnie czas. Wymienić należy na pewno kąpielisko Fala. Jest to największy Park Wodny w całej Polsce, a jego chlubą jest zjeżdżalnia typu kamikaze – długa na sześćdziesiąt metrów, z różnicą wysokości wynoszącą aż dwadzieścia metrów. Znajduje się tam także wioska saunowa, a w jednym z pięciu basenów zamontowano specjalne urządzenie, które wytwarza sztuczną falę – skąd nazwa całego aquaparku. Oprócz możliwości kąpieli mamy możliwość obserwowania zwierząt. W Łodzi mieści się bowiem ładne i zadbane zoo. Spacer po ogrodzie zoologicznym jest szczególnie atrakcyjną opcją, jeśli na wyjazd zdecydowaliśmy się z dziećmi bądź drugą połówką.

Lubiący spacery z kolei jedną ze swoich tras wytyczyć powinni wzdłuż ulicy Piotrkowskiej. Doprowadzi ona do Alei Gwiazd, wzorowanej na takich samych pochodzących z Ameryki Północnej. Znaleźć tam możemy gwiazdy należące do najważniejszych osobistości filmu czy muzyki w Polsce. Nadmienić należy także o lesie łagiewnickim. Jest to największy miejski las w Polsce. Sama Łódź posiada liczne atrakcje, które można określić mianem „naj”. Nie inaczej jest w przypadku bazy noclegowej. Jeśli chodzi o wybór miejsca do spania [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,lodz,0.html], Łódź ma dla odwiedzających ją ludzi przygotowane miejsca w licznych pokojach hotelowych, które standardem nie odbiegają od najlepszych tego typu placówek w Europie. Prócz tego skorzystać możemy ze schronienia w hostelu bądź miejsca na polu namiotowym. Bez problemu znajdziemy coś odpowiadającego naszym wymaganiom.