Sarbinowo jest typowo letniskowym miasteczkiem nad Bałtykiem. W sezonie letnim odwiedzane jest przez rzeszę wczasowiczów i nierzadko trudno tu o wolne pokoje na noc (). Jedną w nowszych i wartych polecenia atrakcji dla aktywnych turystów w tym miejscu są oferty tras pieszych i rowerowych. Szlaki turystyczne nad Bałtykiem to okazja dla tych, którzy lubią w wolnym czasie ruch i sport, ale także dzięki takim wycieczkom można zobaczyć wiele ciekawych miejsc nad Morzem Bałtyckim.

Jazda rowerem po Sarbinowie to świetny pomysł na zwiedzanie okolic, malowniczy Bałtyk, lasy sosnowe i świerkowe, to wszystko otacza rowerowe szlaki w Sarbinowie. Wartymi uwagi są szlak rowerowy Duża Pętla Wiatrakowa, Szlak Nadmorski E9 i Międzynarodowy Szlak Nadmorski R-10. Szlak Pętla Wiatrakowa to 39 kilometrowy szlak rowerowy przechodzący przez Sarbinowo, Chłopy, Mielenko, Mielno i Unieście oraz Łazy. Szlak R-10 – międzynarodowy, liczy ponad 90 kilometrów, biegnie przez: Pleśnę, Gąski, gdzie zobaczyć można Latarnię Morską, Sarbinowo, Mielno, Łazy, Bukowo Morskie, Dąbki, Darłowo i Darłówko. Kolejny Szlak Nadmorski, ma podobną długość, do szlaku R-10. Szlak ten biegnie przez takie oto miejscowości: Kołobrzeg, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście, Łazy, Bobolin, Darłowo i Jarosławiec.

Dla miłośników pieszych wędrówek w Sarbinowie nie brakuje także ścieżek. Jedną z popularniejszych tras pieszych w okolicach Sarbinowa jest szlak Błękitny po najstarszych dębach w Polsce. Jest to trasa spacerowa zaczynająca się w Lesie Kołobrzeskim. Trasa ta ma długość 31 kilometrów. Na trasie podziwiać można najstarszy Dąb Bolesław, liczący ponad 800 lat i Dąb Warcisław, liczący ponad 640 lat. Trasy pieszych wycieczek w okolicach Sarbinowa, ukazują także atrakcyjne miejsce w Kołobrzegu, Gąskach i Ustroniu Morskim. Trasa Ustronie Morskie-Gąski, to pieszy szlak turystyczny prowadzący brzegiem Bałtyku i Latarni Morskiej w Gąskach. Trasa ta liczy nieco ponad 8 kilometrów.